Jak można sprostać wyzwaniom bezpieczeństwa urządzeń końcowych?
Jak zbudować środowisko ochrony, które pozwoli uniknąć tworzenia silosów oraz powielania konsoli zarządzających i mnożenia oprogramowania agentów na stacjach roboczych?
Jak efektywnie zarządzać bezpieczeństwem urządzeń końcowych i nie polec na próbach „ręcznego” powiązywania poszczególnych zdarzeń?
To pytania, na które postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatów technicznych poświęconych platformie CrowdStrike Falcon.
Zapraszamy do udziału w interaktywnych warsztatach pozwalających na zdobycie praktycznego doświadczenia oraz na odkrywanie platformy Falcon. W zakresie warsztatów przewidziane jest m.in. przejście praktycznego scenariusza ataku i obrony, poznanie mechanizmów powstrzymywania zagrożeń związanych z wykorzystaniem skradzionych poświadczeń i posługiwania się cudzą tożsamością, jak też wykazanie, dlaczego tradycyjne rozwiązania zabezpieczające punkty końcowe nie są tworzone z myślą o wykrywaniu i zapobieganiu coraz bardziej wyrafinowanym zagrożeniom i atakom.
- Wprowadzenie (godz. 9:30)
Zapoznanie się z architekturą platformy Falcon oraz omówienie zagadnień teoretycznych. - Laboratorium 1. „Wprowadzenie do Falcon Platform” (godz. 10:30)
Warsztat pozwalający na zapoznanie się z platformą CrowdStrike Falcon w tym przejście praktycznego scenariusza ataku i obrony. Warsztat wskaże, jak wykrywać, badać i powstrzymywać ataki dzięki zintegrowanym modułom Falcon współpracującym ze sobą w celu tworzenia działań reagowania i zautomatyzowanego przepływu informacji – celem reagowania na przyszłe działania. - Przerwa (godz. 11:30)
- Laboratorium 2. Różnica w nowoczesnych zabezpieczeniach punktów końcowych (kontra starsze AV) (godz. 12:00)
To praktyczne laboratorium daje uczestnikowi wiedzę, dlaczego tradycyjne rozwiązania zabezpieczające punkty końcowe nie są tworzone z myślą o wykrywaniu i zapobieganiu coraz bardziej wyrafinowanym zagrożeniom i atakom w nie wymierzonym. Laboratorium pozwoli też na żywo przekonać się, jak szybkim, wydajnym i skalowalnym narzędziem ochrony jest platforma CrowdStrike Falcon. - Laboratorium 3. Ochrona tożsamości (godz. 13:00)
Obecnie 75% ataków wiąże się z naruszonymi danymi uwierzytelniającymi — warto więc zadać sobie pytanie czy masz możliwość i narzędzia dla powstrzymania złośliwego użycia ważnych danych uwierzytelniających? W czasie tego warsztatu omówimy moduł CrowdStrike Falcon Identity Protection, a uczestnicy uzyskają wiedzę w jaki sposób Falcon może powstrzymywać zagrożenia związane z wykorzystaniem skradzionych poświadczeń i posługiwania się cudzą tożsamością za pomocą jedynej ujednoliconej platformy. - Pytania i odpowiedzi (godz. 14:00)
- Nieformalna dyskusja w formie „(net)working lunch” (godz. 14:30)
- Zakończenie (godz. 15:30)
Gabriel Kujawski (inżynier CrowdStrike)
Podróż Gabriela do świata cyberbezpieczeństwa sięga czasów, gdy iptables wyprzedziły ipchains, a majsterkowanie przy dostosowanych kernelach było czymś naturalnym. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w zakresie bezpieczeństwa sieci Gabriel stał się doświadczonym ekspertem, który pomaga klientom z różnych sektorów w wykorzystaniu potencjału technologii Cisco i Palo Alto Networks.
Obecnie pełniąc funkcję inżyniera sprzedaży w CrowdStrike, Gabriel jest na pierwszej linii, pomagając klientom i potencjalnym klientom w Polsce wzmocnić ich obronę przed naruszeniami. Poza granicami cyfrowego krajobrazu Gabriel umiejętnie zarządza zagrożeniami bezpieczeństwa w swoim życiu osobistym, wykazując pasję do alpinizmu i wspinaczki po linach, co odzwierciedla jego zaangażowanie w pokonywanie wyzwań zarówno online, jak i offline.
19 września 2024, czwartek, godz.: 9:30-15:30
Royal Hotel & Spa
ul. Rynek Kościuszki 11, Białystok
Warunkiem udziału w warsztatach jest zapewnienia przez uczestnika własnego laptopa.
Organizatorzy zakładają, że każdy uczestnik będzie korzystał z udostępnionego, indywidualnego środowiska laboratoryjnego. Jeżeli planujecie Państwo współdzielić środowisko laboratoryjne (max. 2 osoby na środowisko) prosimy o zaznaczenie tego w zgłoszeniu.
Bezpłatnie.
Ilość miejsc ograniczona.